Pożegnanie Waldemara Raczko, członka zarządu WTG


Z wielkim smutkiem informujemy, że 03 grudnia 2021 odszedł nasz kolega Waldemar Raczko.   Waldemar Piotr Adam Raczko urodził się 29.04.1938 r. w Warszawie, zmarł 03.12.2021 r. w Warszawie. Syn Zygmunta Raczko i Anieli z domu Tusiewicz. Członek Warszawskiego Towarzystwa Genealogicznego zaangażowany w jego działalność. W latach 2016-2019 jego wiceprezes. Przez wiele lat zajmował się naszą biblioteką.

Ukończył studia na Politechnice Warszawskiej w 1960 r. na Wydziale Sprzętu Mechanicznego o specjalności technika uzbrojenia. W 1984 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk technicznych na SGGW w Warszawie. W czasie swojej pracy związany był z rozwojem maszyn i urządzeń dla przetwórstwa spożywczego.

Był dyrektorem Instytutu Maszyn Spożywczych (IMS). Po przejściu na emeryturę zajął się badaniami genealogicznymi. Losy rodziny od końca 18 wieku związane były z Ziemią Liwską skąd przybyli ze Żmudzi. Protoplastą rodziny był Raczko, Rafał vel Raczko Saczkowicz z Puczyc herbu Gozdawa (więcej o genealogii rodziny).

Waldemar propagował badania DNA jako jedną z metod poszukiwań genealogicznych. Ostatnie pożegnanie Waldemara odbyło się dnia 20 grudnia br. (poniedziałek) o godz.12:00 w Drewnianym Kościele na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie.