3. Środkowoeuropejskie Spotkania Genealogiczne 2021

English version

19 czerwca 2021 r. w godzinach 10:00 – 14:00 Warszawskie Towarzystwo Genealogiczne wraz z Archiwum Państwowym w Łodzi we współpracy z niemieckim stowarzyszeniem genealogicznym AGoFF (Arbeitsgemeinschaft ostdeutscher Familienforscher), serdecznie zapraszają do udziału w 3. Środkowoeuropejskich Spotkaniach Genealogicznych 2021.

Tym razem zorganizowanych na żywo online! Tegoroczna edycja przewiduje nie tylko wykłady na żywo, ale da uczestnikom możliwość zadawania pytań prelegentom bezpośrednio po wykładzie. 

Naszym celem jest stworzenie forum wymiany wiedzy przez genealogów, archiwistów oraz historyków z krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Skupiamy się na przedstawieniu źródeł oraz metod badawczych potrzebnych wszystkim zajmującym się badaniami historii własnych rodzin.

Konferencja będzie dostępna jedynie na żywo.

Rejestracja  Po rejestracji przychodzi potwierdzenie e-mailem. Jeżeli nie przyjdzie, prosimy o sprawdzenie folderu spam/powiadomienia.

Uwaga !

Aby móc skorzystać z opcji tłumaczenia symultanicznego ZAINSTALUJ aplikację „ZOOM” na swoim komputerze/telefonie/tablecie przed Konferencją!!! Opcja symultanicznego tłumaczenia, dostępna jest WYŁĄCZNIE w aplikacji „ZOOM”. Jeżeli Państwo posiadacie zainstalowaną aplikację, dla pewności prosimy o jej zaktualizowanie do najnowszej wersji przed połączeniem się z Konferencją. Aplikacje „ZOOM” na komputery można pobrać lub zaktualizować ze strony producenta:

https://zoom.us/support/download

Można również korzystać z aplikacji na smartfonie – aplikacja musi mieć dostęp do mikrofonu. W przypadku korzystania z przeglądarki dostępny będzie jedynie głos (języku) prelegenta. Po włączeniu się do Konferencji prosimy o wybranie języka za pomocą ikonki GLOBUS „INTERPRETATION” w prawym dolnym rogu ekranu, gdzie po naciśnięciu pojawi się menu z wyborem dostępnego języka.

Program (Informacje w pdf).

Patronat honorowy: Dr Paweł Pietrzyk, Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych  

Patronat: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polskie Towarzystwo Genealogiczne,
Stowarzyszenie Polscy Profesjonalni Genealodzy

Patronat medialny: kwartalnik genealogiczny More MaiorumFacebook Polish Genealogy Group

Materiały dodatkowe:

Instrukcja korzystania z zasobów Rosyjskiego Państwowego Archiwum Historycznego (RGIA)